У дома Оценки Класиране на медала от олимпийския отбор в Сочи 2014 (класиране в окончателния медал)

Класиране на медалите на олимпийския отборНа XXII зимни олимпийски игри в Сочи руският отбор успя да постави рекорд по брой спечелени награди. За първи път след разпадането на СССР руският национален отбор участва в Олимпийските игри през 1994 г. в Лилехамър, спечелвайки 23 медала. За 20 години това беше най-добрият ни резултат, който успяхме да надминем едва тази година.

Е, как се намират отборите на страните, участващи в "бялата" олимпиада в крайното класиране, нашето днешно Класиране на медала на олимпийския отбор в Сочи 2014.

10. Франция (злато - 4, сребро - 4, бронз - 7)

ФранцияФренски спортисти взеха злато в биатлон, сноуборд и свободен стил. Най-продуктивният член на националния отбор беше Мартин Фуркад, който спечели 2 златни медала и един сребърен в биатлона.

9. Австрия (злато - 4, сребро - 8, бронз - 5)

АвстрияАвстрийците са спечелили олимпийско злато в биатлон, ски скокове, алпийски ски и спортни състезания. Всички награди на австрийския национален отбор бяха дадени на ски нацията с големи трудности.

8. Беларус (злато - 5, сребро - 0, бронз - 1)

БеларусБеларусите спечелиха 3 награди от най-висок стандарт в биатлона и 2 в свободния стил. Биатлонистката Дария Домрачева, която ще отнеме 3 златни медала от игрите, се отличи особено на олимпиадата.

7. Швейцария (злато - 6, сребро - 3, бронз - 2)

ШвейцарияШвейцарските спортисти са спечелили злато в ски бягането, сноуборда и алпийските ски. Скиорът Дарио Колоня вкара повече от останалите, които получиха 2 награди от най-висок стандарт. Швейцарският отбор по хокей за жени спечели бронзовия медал на игрите.

6. Германия (злато - 8, сребро - 6, бронз - 5)

ГерманияГерманците взеха злато в алпийските ски, скандинавските комбинирани, ски скокове и санки. Людж от Германия Тобиас Арлт, Натали Хайзенберге, Феликс Лох и Тобиас Вендл имат по 2 олимпийски медала от най-висок стандарт.

5. Холандия (злато - 8, сребро - 7, бронз - 9)

ХоландияХоландците впечатлиха всички със своите кънки. Именно в тази дисциплина спортистите от Холандия спечелиха 6 златни медала. Четири пъти членовете на националния отбор заемаха целия подиум - на 10 000, 5000 и 500 метра за мъже, както и 1500 метра за жени.

4. САЩ (злато - 9, сребро - 7, бронз - 12)

САЩАмериканците получиха най-високи отличия в алпийските ски, сноуборд, свободен стил и танци на лед. Женският отбор по хокей на лед спечели сребърния медал на игрите.

3. Канада (злато - 9, сребро - 10, бронз - 5)

КанадаКанадците са спечелили злато в бобслей, кърлинг, свободен стил, хокей и късо бягане. Забележително е, но нито един спортист от този отбор не е спечелил повече от един медал.

2. Норвегия (злато - 11, сребро - 5, бронз - 10)

НорвегияНорвежците бяха най-силни в биатлона, скандинавските комбинирани, ски бягане и ски спускане. Скиорите Марит Бьерген и Йорген Граабак, както и биатлонистите Оле Ейнар Берндален и Емил Свендсен получиха по 2 златни медала.

1.Русия (злато - 13, сребро - 11, бронз - 9)

РусияРуснаците станаха първите в бобслей, скелет, сноуборд, фигурно пързаляне, биатлон и шорттрек. Основните звезди на настоящата Олимпиада бяха Виктор Ан, който спечели 3 златни награди, както и Татяна Волосожар и Максим Транков, които на два пъти се качиха на най-високата стъпка на подиума.