У дома Оценки Класиране на медалите от олимпийския отбор в Рио 2016 (Класиране на окончателните медали)

В нощта на 21 срещу 22 август приключи церемонията по закриването на Летните олимпийски игри през 2016 г. в Рио. За Русия тези игри станаха много трудни, може да се каже, скандални. Нашите състезатели обаче преодоляха всички изпитания и бяха четвърти в класирането по медали. И така изглежда рейтингът на олимпийските медали.

10. Австралия

klcl51qwОбщо 29 награди: 8 златни, 11 сребърни, 10 бронзови.

През първия ден на олимпийските игри австралийците показаха най-добрия резултат във водната щафета 4 х 100 метра свободен стил. Четиримата жени поставиха световен рекорд - 3: 30,65. Въпреки това не беше възможно да се поддържа енергично темпо на медал до края на игрите, в резултат само на 10-то място.

9. Италия

b3pthk3tОбщият брой на медалите е 28: 8 златни, 12 сребърни, 8 бронзови.

Фабио Базиле победи представителя на Южна Корея по джудо (тегло до 66 кг). Още един златен медал ще донесе у дома фехтовачът Даниеле Гароцо, който бе смятан за аутсайдер, тъй като негов съперник беше вице-световният шампион в тази дисциплина, американецът Александър Масиалас. И цели 4 златни медала бяха спечелени от италианци в такава дисциплина като стрелба.

8. Корея

ymjl32uzОбщият брой медали е 21: 9 златни, 3 сребърни и 9 бронзови.

През зимата на 2018 г. следващите олимпийски игри ще се проведат в Пьончан (град в Южна Корея). Властите на страната вече обещаха да премахнат езиковата бариера, която неминуемо възниква между участниците в грандиозни състезания. Редица научни институти и ИТ компании вече работят по създаването на нови програми за автоматичен превод.

7. Франция

3unvw2toОбщо има 42 медала: 10 златни, 18 сребърни и 14 бронзови.

За първи път от 1976 г. французите са спечелили отборната обездка (конен спорт). С тази победа е свързана интересна история: един от финалистите Филип Розие е син на Марсел Розие, който беше олимпийски шампион във френския национален отбор на същия спорт през 1976 година.

6. Япония

ylnjmpz3Общо има 41 награди: 12 златни, 8 сребърни и 21 бронзови.

Шестото място в топ 10 медал заеха японски спортисти. А губернаторът на Токио Юрико Койке получи знамето на Олимпийските игри, защото японската столица ще бъде домакин на Игрите 2020.

5. Германия

2j5vt5weОбщо има 42 медала: 17 златни, 10 сребърни и 15 бронзови.

Дългогодишните съперници на Русия в спорта не можеха да заобиколят нашите спортисти в общия брой медали. Награди с най-високо достойнство, в частност, спечелиха: кануистът Себастиан Брендел, на разстояние 1000 метра на сингъл и на двойки, и каякарите Макс Рендшмит и Маркус Грос, на разстояние 1000 метра на двойки и четворки.

4. Русия

flznagyuОбщо 56 награди, включително 19 златни, 18 сребърни и 19 бронзови.

Много приятна изненада беше златният медал на нашите хандбалисти, които успяха да победят норвежците, които се смятаха за фаворити и победиха най-силния френски отбор във финалната среща. Това е първият златен медал по хандбал от Олимпийските игри вкъщи през 1980 година. А известните „русалки“ Наталия Ищенко и Светлана Ромашина носеха руския флаг при закриването на Олимпиадата.

3. Китай

xnipgcvdОбщо 70 награди: 26 златни, 18 сребърни и 26 бронзови.

За Китай Олимпийските игри в Рио не бяха без неприятни изненади: организаторите на игрите два пъти използваха знамето на страната си с неправилно поставени звезди.Това се случи на церемонията по награждаването на китайски спортисти, а след това и китайски волейболисти.

2. Обединеното кралство

c2ylz1fzОбщо 67 медала: 27 златни, 23 сребърни и 17 бронзови.

Жителите на мъгливия Албион се оказаха най-силните в триатлона (взеха и злато, и сребро), на разстояние 5 хиляди метра, гребаха в състезания на четворки и осмици и в конен спорт в индивидуално състезание.